Delegacja z Ukrainy w MZB

Miejski Zarząd Budynków gościł delegację z Winnicy – zaprzyjaźnionego z Kielcami miasta na Ukrainie.

Celem wizyty była wymiana doświadczeń z zakresu gospodarowania komunalnym zasobem mieszkaniowym oraz zasadami funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych w naszym mieście.

Wspólnoty Mieszkaniowe w Polsce działają od 25 lat, tworzyły się na mocy ustawy „O własności lokali” z 1994r.  Na Ukrainie dopiero od niedawna zaczęto wprowadzać podobne zasady i mechanizmy, regulujące działanie wspólnot mieszkaniowych w ich kraju.

Spotkanie było bardzo udanym i ciekawym panelem wymiany doświadczeń. Nasze innowacyjne pomysły, które z powodzeniem wdrażane są w zasobach zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków, goście z Winnicy chcą przenieść na swój lokalny rynek.

Dużym zainteresowaniem ukraińskiej delegacji cieszyły się zamontowane w budynkach przy ulicy Grunwaldzkiej 41 i Grunwaldzkiej 43, systemy oparte na elektronicznych kartach przedpłatowych odbioru ciepłej wody oraz działający system, również przedpłatowy, zamontowany w instalacji ciepłej i zimnej wody w nowo zbudowanych budynkach mieszkalnych przy ulicy 1-Maja 224.

Na zakończenie wizyty, odbyło się spotkanie w ratuszu z Panią Danutą Papaj, zastępcą Prezydenta Kielc, podczas którego zakreślone zostały  obszary dalszej współpracy i wymiany doświadczeń.