Kongres Ekologii Powietrza w Kielcach

W dniu 28 lutego 2019 r. , z inicjatywy Prezydenta Kielc Bogdana Wenty oraz Radnego Miasta Kielce Macieja Burszteina, w Targach Kielce odbędzie się:

I Kongres Ekologii Powietrza.

– „Mamy nadzieję, że tym kongresem zapoczątkujemy cykl spotkań i dyskusję na temat jakości powietrza w naszym mieście i regionie. Ważne jest to, że w uczestnictwo włączamy różne grupy wiekowe i środowiska. Zaplanowaliśmy czas dla dzieci, żeby uczyć ich dobrych praktyk, ale liczę też na spotkanie z samorządowcami i wymianę doświadczeń w zakresie skutecznej walki ze smogiem. Bardzo się cieszę, że udział w wydarzeniu zapowiedzieli też nasi sąsiedzi, przedstawiciele gmin Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, bo razem możemy zrobić w tym zakresie dużo więcej. W czasie kongresu nie zabraknie głosu przedsiębiorców i  przykładów najnowszych rozwiązań proekologicznych, ale przede wszystkim liczymy na udział i aktywność naszych mieszkańców.  Z jednej strony chcemy pokazać kielczanom, jakie programy może zaoferować im miasto, a z drugiej  strony – uświadamiać, że jakość powietrza to nasza wspólna sprawa i odpowiedzialność„– mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Według Światowej Organizacji Zdrowia na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 36 znajduje się w Polsce. Kielce i region świętokrzyski również borykają się z problemem smogu.

Miejski Zarząd Budynków rozpoczynając w 2018 r.  realizację pierwszego etapu budowy mieszkań socjalnych pomiędzy ulicami 1-go Maja, Hubalczyków i Łódzką, wpisuje się do walki z zanieczyszczeniem powietrza w naszym mieście. Zniknie blisko 100 dymiących kominów z pieców które opalane są węglem.

W dniu 28 lutego 2019 r. uczestniczymy w organizowanym w Targach Kielce I Kongresie Ekologii Powietrza.

Więcej na: www.antysmog.targikielce.pl