Zakończenie pierwszego etapu budowy przy ulicy 1-go Maja.

Prezydent Miasta Kielce

zaprasza

na uroczyste otwarcie zespołu 8 lokali mieszkalnych przy ulicy 1 Maja 236 w Kielcach (tzw. Jeziorany)

które odbędzie w dniu 22 października 2019 roku (wtorek) o godzinie 11.00.

 


Miejski Zarządu Budynków w Kielcach
zakończył pierwszy etapu budowy przy ulicy 1-go Maja w Kielcach.

Zakończył się pierwszy etap budowy nowego osiedla mieszkań położonych
przy ul. 1 Maja.

W miejsce starych domów powstały dwa budynki mieszkalne, dwukondygnacyjne z 8 lokalami. Do każdego prowadzi osobne wejście. Wszystkie lokale są dwupokojowe i mają takie same powierzchnie użytkowe (39,16 m kw).

W ramach pierwszego etapu inwestycji  powstał również jeden obiekt niemieszkalny, gdzie w jego części zlokalizowane są urządzenia techniczne służące do obsługi całego, nowego osiedla oraz pomieszczenia przeznaczone do zagospodarowania przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
W pomieszczeniach tych planowana jest świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży.

Obok realizowana jest budowa drugiego etapu tej inwestycji. Za rok oddamy następne lokale mieszkalne, w których zamieszka 14 rodzin.

Budowa nowego osiedla jest rozłożona na pięć lat. Zakończenie planujemy w 2023r.  W sumie powstanie 78 nowych lokali mieszkalnych, a w starej zabudowie było ich 58. Wszystkie budynki będą podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W dotychczasowej zabudowie osiedla, we wszystkich mieszkaniach były piece węglowe.

Podłączenie do sieci miejskiej jest jednym z etapów walki ze smogiem w naszym mieście. Znikają kominy z których do atmosfery emitowane były duże ilości zanieczyszczeń.